Skip to main content

Po wydaniu 21 numerów gazety „Ziarno Nadziei”, nastał moment powołania Fundacji Miłość i Nadzieja. Widząc jak duże są potrzeby w społeczeństwie, pragniemy dzięki Fundacji uczynić jeszcze więcej dobra dla bliźniego i jeszcze mocniej docierać do osób potrzebujących pomocy duchowej w myśl:

Przez ludzi dla ludzi...

Czujemy bowiem w sercu potrzebę mówienia ludziom o Jezusie i Maryi, tak aby każdy mógł doświadczyć wielkiego Miłosierdzia Bożego. Pragniemy nie tylko zwiększyć nakład gazety, ale także docierać do ludzi w innej formie, np. poprzez utworzenie ewangelizacyjnego kanału na YouTube, muzyki oraz sklepu, z którego dochód przeznaczany będzie na działalność Fundacji. Więcej o naszych projektach możecie dowiedzieć się klikając na zakładkę ,,Co robimy’’. Więcej informacji o misji i celach Fundacji można znaleźć na podstronie ,,Misja i Cele’’. Patronem zarówno gazety ,,Ziarno Nadziei’’ jak i Fundacji jest Czcigodny Sługa Boży o. Wenanty Katarzyniec, którego można poznać na jego podstronie.

Zachęcamy Was do śledzenia nas na mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter) aby być z nami na bieżąco. Do usłyszenia:)

„Powiedz duszom, gdzie mają szukać pociech, to jest w trybunale miłosierdzia (tj. w Sakramencie Pokuty); tam są największe cuda, które się nieustannie powtarzają. Aby zyskać ten cud, nie trzeba odprawiać dalekiej pielgrzymki ani też składać jakichś zewnętrznych obrzędów, ale wystarczy przystąpić do stóp zastępcy Mojego z wiarą i powiedzieć mu nedzę swoją, a cud miłosierdzia Bożego okaże się w całej pełni. Choćby dusza była jak trup rozkładajaca się i choćby po ludzku nie było wskrzeszenia, i wszystko już stracone – nie tak jest po Bożemu, cud miłosierdzia Bożego wskrzesza tę duszę w całej pełni. O biedni, którzy nie korzystają z tego cudu miłosierdzia Bożego; na darmo będziecie wołać, ale już będzie za póżno” (Dz św. Siostry Faustyny Kowalskiej 1448).